چهار راه برای بیرون بردن بیشتر بچه ها از خانه: به گفته مهندس محیط زیست، این کلید بزرگ کردن فرزندان موفق است.

این یک درخواست رایج والدین مدرن است : دستگاه های خود را زمین بگذارید و بیرون بروید.

تحقیقات نشان می‌دهد که گذراندن زمان بیشتر در طبیعت می‌تواند فواید زیادی برای سلامت روحی و جسمی کودکان داشته باشد، از کاهش اضطراب و بهبود تمرکز و حافظه گرفته تا برانگیختن خلاقیت و کمک به مدیریت علائم اختلالات رفتاری مانند ADHD:

اما تمام مدت زمان استفاده از گوشی بد نیست. نادینا گال، مهندس محیط زیست و نویسنده کتاب «طبیعت شهرهای ما» می‌گوید: در واقع، راز تقویت ارتباط فرزندتان با طبیعت ممکن است از طریق استفاده از تلفن های همراه  باشد.

گال می‌گوید: از آنجایی که دانشمندان بر این باورند که انسان‌ها تمایل ذاتی به ارتباط با طبیعت دارند، والدین فقط باید این جرقه را معرفی کنند تا فرزندانشان به گذراندن زمان بیشتری در خارج از منزل علاقه مند شوند. انجام این کار می تواند آنها را در دراز مدت شادتر و موفق تر کند.

چهار راه برای بیرون بردن بیشتر بچه ها از خانه

 

این می تواند به معنای استفاده از یک اپلیکیشن برای شناسایی میلیون ها نوع گیاه و حیوان در طبیعت یا یک بازی واقعیت افزوده باشد که کودکان را به ماموریت های آموزشی در اطراف پارک های محلی شما می فرستد. در اینجا چهار توصیه برتر گال وجود دارد که همگی برای دانلود رایگان در iOS  و Android در دسترس هستند:

iNaturalist

گال می گوید، برنامه iNaturalist  ابزاری مفید برای به اشتراک گذاری و یادگیری اطلاعات در مورد گیاهان و حیواناتی است که در منطقه محلی شما پراکنده شده اند. این توسط یک سازمان غیرانتفاعی اداره می شود و ماه گذشته، مردم در صدها شهر در سراسر جهان در چالش طبیعت شهر آن شرکت کردند – تا آنجایی که ممکن است گیاهان، حیوانات و سایر موجودات شهری را در طول چهار روز ثبت کردند و به اشتراک گذاشتند.

گال می‌گوید: چالش سالانه نمونه‌ای عالی از روش‌هایی است که بچه‌ها می‌توانند از ابزارهای دیجیتال «قبل، حین و بعد» بیرون رفتن برای افزایش ارتباط خود با طبیعت استفاده کنند.

او می‌گوید: «پیش از این، ممکن است به این موضوع نگاه کنید که «مناطق حفاظت‌شده طبیعی در داخل و اطراف جامعه‌ام کدامند که می‌توانم در آن چهار روز از آنها بازدید کنم؟» ”در این حین، شما در محل هستید. شما از برنامه iNaturalist برای عکاسی و شناسایی و سپس آپلود این یافته ها استفاده می کنید. در دوره بعد ممکن است تحقیقات زیاد باشد، و تلاش برای شناسایی آنچه انجام داده‌اید، و ببینید که شهر شما چگونه امتیاز گرفته است.

چهار راه برای بیرون بردن بیشتر بچه ها از خانه

 

 

Agents of Discovery

Agents of Discovery یک بازی واقعیت افزوده است که فرزند شما را به یک «مأمور فوق سری، اختصاص داده شده به حل معماهای علمی، فرهنگی، فناوری، تاریخی، مربوط به طبیعت و خیلی چیزهای دیگر» تبدیل می‌کند.

همان طور که بازیPokemon Go  الهام بخش میلیون‌ها بازیکن برای بیرون رفتن و ردیابی شخصیت‌های خیالی بود،Agents of Discovery بچه‌ها را به چالش‌های جغرافیایی می‌فرستد که کاملاً محلی هستند. گال می گوید: مانند یک پرنده شکاری که به دنبال شکار خود می گردد، کوکان نیز با استفاده از این اپلیکیشن می توانند پرنده هایی که در منطقه شان زندگی می کنند را شناسایی کنند.

او خاطرنشان می‌کند که هدف تشویق بچه‌ها به دویدن در پارک‌ها با صفحه‌نمایش در صورتشان نیست، بلکه راهی آسان و آموزشی برای بیرون بردن بچه‌ها، غوطه‌ور شدن در محیط شان و یادگیری چیزی های جدید است.

چهار راه برای بیرون بردن بیشتر بچه ها از خانه

 

EarthSnap

این اپلیکیشن شناسایی طبیعت از دوربین گوشی هوشمند یا تبلت برای شناسایی بیش از دو میلیون گیاه، حیوان، حشرات و دیگر جنبه های طبیعت استفاده می کند. گال می‌گوید: ابزارهایی مانند EarthSnap  برای پرورش علاقه کودکان به طبیعت مفید هستند، به‌ویژه اگر خودتان در فضای باز متخصص نباشید.

از آن برای حفظ مکالمه هنگامی که به خانه برگشتید استفاده کنید، او توصیه می کند: «وقتی آن گونه را شناسایی کردید، بگویید:وقتی به خانه رسیدیم، بیایید بیشتر در این مورد مطالعه کنیم. بیایید چند عکس دیگر را جستجو کنیم.

 

چهار راه برای بیرون بردن بیشتر بچه ها از خانه

 

NatureDose

مشابه ردیاب‌های تناسب اندام که بر تعداد قدم‌های شما نظارت می‌کنند، NatureDose  خود را به‌عنوان یک برنامه «نسخه شخصی‌شده طبیعت» محاسبه می‌کند که میزان زمانی را که در خارج از خانه می‌گذرانید را ردیابی می‌کند.

تحقیقات نشان می دهد که انسان ها باید هر هفته حداقل ۲ ساعت یا حدود ۱۷ دقیقه در روز را در طبیعت بگذرانند. گال، که خود مشاور علمی بدون مزد NatureQuant، سازنده NatureDose است، می‌گوید: «این کار نباید چندان دشوار باشد، با این حال بسیاری از مردم هنوز فکر می کنند که این کار سخت است.

چهار راه برای بیرون بردن بیشتر بچه ها از خانه

Make It در سال ۲۰۱۹ گزارش داد که وقتی افراد به این حداقل نمی رسند، مزایای ذهنی و جسمی مانند کاهش استرس و کاهش خطر چاقی و فشار خون بالا را از دست می دهند .

گال توصیه می کند که از برنامه ها به عنوان یک عضو خانواده استفاده کنید: بچه ها اغلب رفتارها را از والدین خود یاد می گیرند.

او می‌گوید: بخش بزرگی از فرزندپروری با الگوبرداری رخ می دهد. گفتن همه این چیزهایی که بچه های ما باید انجام دهند آسان است. اما اگر خودمان این کار را انجام ندهیم، واقعاً چگونه می‌توانیم چنین چیزی را در تربیت فرزندانمان به کار بگیریم؟

 

چهار راه برای بیرون بردن بیشتر بچه ها از خانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 4 =